Два късни гола във вратата на Уест Хям доближиха Байер Леверкузен до следващата фаза в Лига Европа

00:57, 12.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
два късни гола вратата уест хям доближиха байер леверкузен следващата фаза лига европа

Единственият непобеден състав в топ 5 първенствата на Европа през настоящия сезон Байер Леверкузен се наложи с 2:0 у дома над Уест Хям в първия двубой между двата тима от четвъртфиналите в турнира Лига Европа.

На стадион "Бай Арена" в Германия домакините доминираха тотално срещу "чуковете", но дълго време момчетата на Шаби Алонсо така и не успяваха да намерят път през стража на гостите Лукаш Фабиански, който се отчете с няколко важни спасявания.

Съпротивата на английския отбор обаче най-накрая рухна в 83-ата минута, когато разбъркване в тяхното наказателно поле доведе до блокиран удар на Виктор Бонифейс, след който топката отскочи към непокрития Йонас Хофман, а той не се поколеба да стреля от въздуха от средна дистанция и в крайна сметка кълбото влетя във вратата на Уест Хям.

В началото на добавеното време на мача пък голмайсторът Хофман достави прецизно подаване за Бонифейс и нигериецът с глава реализира първото си попадение за календарната 2024 година, оформяйки крайното 2:0.

По този начин Байер Леверкузен направи сериозна крачка към второ поредно участие в полуфиналите на Лига Европа, докато "чуковете" и Дейвид Мойс ще трябва да осъществят пълен обрат след седмица в Лондон, ако искат да съхранят надеждите си за участие в още един европейски финал след триумфа в Лигата на конференциите предишния сезон.

Слънчево време с краткотрайни превалявания на места
Рома излъга Милан на "Сан Сиро" в първия четвъртфинал от Лига Европа и взе крехък аванс преди реванша