Рома излъга Милан на "Сан Сиро" в първия четвъртфинал от Лига Европа и взе крехък аванс преди реванша

00:36, 12.04.2024
рома излъга милан сан сиро първия четвъртфинал лига европа взе крехък аванс реванша

Отборът на Рома взе крехък аванс след първия мач срещу Милан в изцяло италианския сблъсък от четвъртфиналите на турнира Лига Европа.

На "Сан Сиро" в Милано момчетата на Даниеле Де Роси изиграха тактически един много добър двубой, завършил в крайна сметка с успех за тях с 1:0.

Първата по-сериозна опасност в срещата дойде в 16-ата минута, когато удар на Стефан Ел Шараауи рикошира в бранител на домакините и предизвика ефектно спасяване на вратаря Майк Менян.

При последвалия корнер обаче центрирането на Пауло Дибала намери Джанлука Манчини, който се извиси в наказателното поле и с глава даде аванс на "вълците".

Отговорът на "росонерите" не се забави и в 21-ата минута опасен изстрел на Оливие Жиру беше избит току пред голлинията от Ромелу Лукаку.

Малко преди почивката пък Тижани Райндерс опита късмета си от дистанция, но вратарят Миле Свилар внимаваше и изби в топката. През второто полувреме стражът на гостите трябваше отново да се намесва след коварни изпълнения на Райндерс и Ясин Адли.

Дори Свилар обаче нямаше какво да стори в 87-ата минута, когато Самуел Чуквуезе осъществи добър пробив отдясно и подаде към непокрития Оливие Жиру, но от близка дистанция френският нападател стреля в напречната греда.

Така крехката преднина на Рома оцеля, но всичко в дуела срещу Милан ще се реши след седмица (18 април) на "Стадио Олимпико" в Рим.

Два късни гола във вратата на Уест Хям доближиха Байер Леверкузен до следващата фаза в Лига Европа
Десподов влезе като резерва, но ПАОК загуби като гост на Брюж в първия дуел в Лигата на конференциите