Два отменени гола на ПСЖ помогнаха на Байерн да вземе крехък аванс в първата среща

23:55, 14.02.2023
Чете се за: 02:17 мин.
Шампионска лига
два отменени гола псж помогнаха байерн вземе крехът аванс първата среща

Отборът на Байерн Мюнхен постигна минимална, но ценна победа с 1:0 при визитата си на Пари Сен Жермен в първи двубой от осминафиналите на Шампионската лига.

„Баварците“ откриха резултата на стадион „Парк де Пренс“ в 53-ата минута, когато появилият се от резервната скамейка Алфонсо Дейвис центрира от левия фланг в наказателното поле на „парижани“, където непокритият Кингсли Коман засече топката от въздуха с вътрешната част на дясното си ходило, пращайки топката под плонжа на вратаря на домакините Джанлуиджи Донарума.

Четвърт час преди края на срещата ПСЖ вкара топката във вратата на Байерн, но попадението не бе засечено заради засада. Тогава Килиан Мбапе надбяга отбраната на гостите, нахлу в наказателното поле и опита да прехвърли стража Ян Зомер, който спаси с глава, топката попадна в Неймар, който стреля, но ударът му бе блокиран. Последва още един изстрел на бразилеца, който Зомер отрази, а при добавката Мбапе прати топката в опразнената мрежа, но звездата на Франция бе в нередовна позиция.

В 83-ата минута съставът на Кристоф Галтие отново отбеляза попадение, което не бе признато. Нуно Мендеш направи силен индивидуален рейд по левия фланг, след което центрира в пеналтерията на „баварците“, където на първа греда Мбапе с едно докосване се разписа, но след намеса на ВАР голът бе отменен заради засада на Мбапе.

Реваншът е в сряда, 8 март, от 22 часа българско време на „Алианц Арена“ в Мюнхен.