Два ранни гола дадоха тон за успеха на Челси срещу Норич

23:19, 10.03.2022
Чете се за: 01:47 мин.
два ранни гола дадоха тон успеха челси норич
Снимка: Туитър

Отборът на Челси спечели с 3:1 визитата си на последния в класирането на Висшата лига Норич, а в основата на успеха за лондончани бяха двете ранни попадения на играчите на Томас Тухел.

Младият Тревор Чалоба откри резултата още в 3-ата минута, когато засече с глава центриране от ъглов удар на Мейсън Маунт.

Самият Маунт пък удвои преднината на Челси в 14-ата минута, след като получи подаване от Кай Хаверц и с мощен удар под гредата не остави шансове на Тим Крул.

Домакините от Норич все пак намалиха пасива си в 69-ата минута чрез Теему Пуки, който беше точен от дузпа, отсъдена след намеса на ВАР за игра с ръка на Чалоба.

Това попадение за момент вдъхна надежда на "канарчетата", че може и да измъкнат нещо от този двубой, но в последната минута от редовното време Кай Хаверц сложи окончателно точка на спора, оформяйки крайното 3:1 в полза на лондончани.

В класирането футболистите на Томас Тухел заемат 3-та позиция с актив от 56 точки, на седем зад 2-ия Ливърпул и на осем пред 4-ия Арсенал. Норич пък е твърдо на последното 20-то място с едва 17 пункта след 27 кръга.