Двама преподаватели от Пловдив са с положителни тестове за COVID-19. Случаите са от днес.
Единият е от Професионална гимназия по архитектура, строителство и геодезия "Арх. Камен Петков"-Пловдив, вторият е на учител от ПГ по битова техника в града.
Осигурени са заместници в двете училища и учениците продължават присъствено да учат. Не се налага карантиниране на други учители и ученици. Преподавателите са спазвали необходимите мерки като лични предпазни средства, дистанция и дезинфекция, съобщи областният управител.
РЗИ ще даде необходимите предписания. Родителите също са информирани.
Автор: Росица Колева
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг