Две асистенции на Тони Тасев донесоха победата на Славия над десетима от Пирин Благоевград

славия ахмед ахмедов галин иванов новака спартак варна
22:54, 30.07.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Славия постигна победа с 2:1 при визитата си на Пирин Благоевград в двубой от четвъртия кръг на Първа лига.

„Белите“ откриха резултата на стадион „Христо Ботев“ в 21-ата минута, когато Тони Тасев центрира отдясно в наказателното поле на „орлите“, където бранителят Петър Занев не успя да играе с топката, а връхлитащият от задна позиция Йон Бакер с удар от движение от непосредствена близост се разписа в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Седем минути по-късно съставът на Златомир Загорчич удвои преднината си. Асистента за първото попадение Тасев отново центрира отдясно в пеналтерията на „зелено-белите“, но този път остро и по земя, а капитанът на столичани Радослав Кирилов изпревари защитника Александър Дюлгеров и стражя Георгиев, пращайки с едно докосване топката в долния десен ъгъл на вратата.

Малко след началото на второто полувреме домакините останах в намален състав заради изгонването на Юлиян Попев, който набързо си изкара два жълти картона и пое преждевременно към съблекалните.

Благоевградчани намалиха изоставането си 62-ата минута чрез Преслав Йорданов, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Ертан Тумбак срещу него.

В класирането Славия събра актив от 6 точки и се изкачи на седмото място, докато Пирин се свлече на 14-ата позиция с едва две спечелени точки от четири изиграни срещи.

Катастрофа на столичния бул. "Иван Гешов" (Снимки)