Две титли и общо три медала за България на финалите при девойките на "София къп"

По-късно предстоят финалите при жените

Александра Шалуева
14:04, 07.04.2024

Два златни и един бронзов медал спечелиха българките Дара Малинова и Александра Шалуева на финалите на отделните уреди при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се провежда в столицата.

Александра Шалуева стана шампионка на топка с резултат от 31.050 точки (трудност 14.700; артистичност 8.250; изпълнение 8.100). Нейна треньорка е Силвия Стойнева.

Среброто стана притежание на представителката на Израел Мейтал Мааян Сумкин с 30.300 точки, а трета е румънката Лиса Гарак с 28.700, а трета е Мейтал Мааян Сумкин с 29.100 точки.

На обръч Дара Малинова завоюва бронзов медал с 30.350 (трудност 14.000; артистичност 8.150; изпълнение 8.200). Българският щаб подаде контестация, която обаче беше отхвърлена.

Шампионка на този уред стана Амалия Лика (Румъния) 31.850, следвана от Альона Тал Франко (Израел) с 31.350.

Лика спечели и златното отличие на финала на бухалки с резултат от 29.300 точки.

От 14.00 часа започват финалите при жените с участието на Боряна Калейн, Елвира Краснобаева, Ева Брезалиева и Никол Тодорова.

Сръбският Мондо спечели баскетболния турнир в памет на Ваня Войнова
Константин Костадинов и Аликанте с поражение в Испания, Емил Стоилов и Менорка с победа