Две учителки от детска градина "Родолюбче" в Перник са с положителни проби за коронавирус, съобщиха от местната Регионална здравна инспекция.
Положителните резултати са установени при направено рутинно изследване на персонала в детските заведения в миньорския град.
Учителките са на 36 и на 62 години и към момента нямат симптоми.
Детската градина е затворена за 24 часа за пълна дезинфекция.
Екипи на РЗИ-Перник установяват контактните лица.
Предприемат се всички необходими действия и мерки за недопускане разпространението на вируса в Перник, казаха още от инспекцията.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра