След тежките дни идва Коледа и е време за спокойствие и за дни със семейството.
Това каза самият Дядо Коледа, преди да се отправи на голямата си обиколка около света.
"Никой няма да бъде изоставен. Родителите трябва да обърнат специално внимание на децата и младежите, защото годината на пандемията беше трудна и за тях. Много деца ми го казаха. Освен желанията за играчки и устройства, имаше много надежда за повече време заедно с родителите, време, в което правят всичко заедно. Желая на всички много щастлива и мирна Коледа. Пазете се и бъдете здрави", беше посланието на Дядо Коледа.
След това Добрият старец потегли на традиционното си пътешествие с вълшебната си шейна и своя верен елен Рудолф. В празничната нощ той ще раздаде подаръци на всички добри и послушни деца по света, които го очакват.
Тази година той нямаше много посетители в Рованиеми заради мерките срещу епидемията, но подаръците са подготвени от верните му джуджета.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста