Един загубен гейм не позволи на Полша да оглави Лигата на нациите при мъжете

един загубен гейм позволи полша оглави лигата нациите мъжете
23:03, 11.07.2022

Един загубен гейм не позволи на Полша да оглави волейболната Лига на нациите при мъжете след края на редовния сезон.

В Гданск „дружина полска“ се наложи над Словения с 3:1 гейма (25:14, 25:23, 23:25, 25:17), но остана на второто място в класирането след отбора на Италия, като двата тима са с равен актив от 31 точки след 10 победи и две загуби.

Поляците започнаха с устрем последния си мач от тази фаза на турнира. У дома те поведоха на 14 точки в първия гейм и на 23 пункта във втория.

Европейските вицешампиони от Словения успяха да намалят изоставането си в третата част, като я затвориха на 23 точки. Това бе и ключовият момент, който лиши Полша от първата позиция в класирането.

Все пак световните шампиони си осигуриха победата в мача след 25:17. Най-резултатен в мача бе Бартош Курек с 23 точки.

В четвъртфиналите на Лигата на нациите Полша ще се изправи срещу селекцията на Иран.

Хубчев: Не мисля, че ще успеем да запълним групата за следващия кръг