Единствената ни участничка на Световното по лека атлетика ще стартира днес

йоло николов милица мирчева бързи витоша летен фест
11:05, 18.07.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Единствената българска представителка на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн, САЩ, ще стартира днес. Милица Мирчева ще участва в маратона, който ще започне в 16.15 часа българско време (6.15 ч. местно).

Тя е национална рекордьорка в тази дисциплина, като свали повече от 5 минути от предишното ни върхово постижение през месец май в Копенхаген (Дания).

Това ще е нейното първо световно първенство на писта. Трасето изглежда равно, което я обнадеждава за място в топ 20.

Самата Милица Мирчева не скри преди заминаването си, че се надява на добро класиране, с оглед на непредвидимостта в тази дисциплина.

В маратона за жени българската националка ще се конкурира с още 47 състезателки от 25 държави.

Бостън Брюинс спечели серията с Торонто Мейпъл Лийфс и се класира за полуфиналите на Изток в НХЛ
11:33, 05.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Златен медал за Стилияна Николова във финала на бухалки на Европейската купа в Баку
Чете се за: 03:50 мин.
Лионел Меси направи рекордните в историята на Мейджър Лийг Сокър пет асистенции при победа на Интер Маями
09:25, 05.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Минесота Тимбъруулвс победи шампиона Денвър Нъгетс в първия мач от полуфиналните плейофи на Запад в НБА
09:06, 05.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Ига Швьонтек спечели първата си титла от тенис турнира WTA 1000 в Мадрид след драматичен успех над Арина Сабаленка
08:52, 05.05.2024
Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в Гран при на Маями във Формула 1
08:34, 05.05.2024
България спечели златните медали при мъжете на европейското първенство по кърлинг в дивизия С
08:17, 05.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Хавиер Ибанес завоюва европейската титла на IBA в категория до 57 килограма
07:59, 05.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
23:56, 04.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.