Специалисти от Военномедицинска академия извършиха поредна чернодробна трансплантация – трета за 2021 година. Реципиентът е 41-годишен мъж в крайна фаза на чернодробно заболяване, а донорът – мъж на 54 години.
Трансплантацията беше извършена в следобедните часове на 24 септември и продължи 5 часа. В момента пациентът се намира в задоволително състояние, екстубиран е, контактен, адекватен, коментира проф. Никола Владов, ръководител на трансплантационния екип на ВМА.
Ръководството на ВМА изказва своята изключителна благодарност към близките на донора, които въпреки трудния за тях момент, са разрешили експлантацията на органите.
Благодарим и на колегите от болницата в Стара Загора за перфектната организация при осъществяване на експлантацията на органите, коментира още проф. Владов.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души