Компютрите и таблетите вече са неизменна част от живота на децата, особено след двете години, които преминаха под знака на ковид пандемията и онлайн обучението.
Най-честият проблем, който след този период се проявява при подрастващите, е липсата на концентрация, казват експертите. Затова те съветват времето, прекарано пред екрана, да бъде съобразено с физическата активност.
Малките ученици не трябва да използват интернет повече от 30 минути през свободното време, защото виртуалната реалност толкова го завладява, че то губи представа за реалния свят.
Вижте повече от съветите във видеото
Репортер: Зорница Илиева
Гледайте още теми от "Денят започва"
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си