Елена Рибакина ще играе на третия си пореден четвъртфинал в Абу Дабу в опит да го преодолее за първи път

Водачката в схемата ще се изправи срещу щастливата губеща Кристина Букса.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:08, 09.02.2024
Чете се за: 02:45 мин.
елена рибакина играе третия пореден четвъртфинал абу дабу опит преодолее първи път

Поставената под 1 Елена Рибакина победи Даниел Колинс във втория кръг на тенис турнира в Абу Даби. Казахстанката загуби първия сет с 4:6, но успя да спечели следващите два с 6:3, 6:4 за 2 часа и 17 минути игра.

Петата в света Рибакина вече води с 3-1 в двубоите с Колинс, а съперничеството им започна с победа за американката на турнира в Сан Хосе през 2021 г.

С третия си пореден успех над Колинс, Рибакина се класира за третия си четвъртфинал от началото на годината.

Бившата шампионка от Уимбълдън намираше място в Топ 8 при всичките си три участия до момента в Абу Даби, но никога не успяваше да се класира за полуфинал. Сега тя ще се опита да го направи срещу щастливата губеща Кристина Букса, която победи квалификантката Хедър Уотсън със 7:6(1) 7:5, за да стигне до първия си четвъртфинал на ниво турнир.

Рибакина и Букса играха съвсем наскоро за първи път. А победител в срещата им във втория кръг на турнира в Аделаида бе водачката в схемата на настоящия турнир.

Барбора Крейчикова, поставена под номер 4 и осмата в схемата Людмила Самсонова също си осигуриха двубой на четвърфиналите.

Крейчикова записа успех над щастливата губеща Сара Сорибес Тормо, която беше принудена да се оттегли при резултат 6:2, 1:0 и контузия на дясната ръка.

Самсонова, финалистката от 2023 г., преодоля Анхелина Калинина с 6-1, 6-3 само за 68 минути.

Самсонова и Крейчикова си размениха по едно победа през миналата година, като чехкинята записа успех със 7:5, 7:6(6) във втория кръг на турнира в Абу Даби, но загуби с 2:6, 0:6 в първия кръг в Щутгарт.

За пореден ден земеделци блокираха района на граничния пункт "Дунав мост" при Русе
Асен Василев към МЕТА: Да спрем руската пропаганда през социалните мрежи преди евроизборите