Елинор Патерсън грабна златото в скока на височина на Световното в САЩ

елинор патерсън грабна златото скока височина световното сащ
07:49, 20.07.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Австралийската състезателка Елинор Патерсън спечели златото в скока на височина при жените на Световното първенство по лека атлетика, което се провежда в Юджийн, Орегон (САЩ).

Тя изравни националния рекорд от 2.02 метра, за да се качи на най-високото място на стълбичката, побеждавайки сочената за фаворит в сектора Ярослава Магучих.

Още една австралийка остана на пето място – Никола Оляслагерс, която записа 1.96 метра.

Представянето на Елинор Патерсън беше запомнящо се, след като тя подобри с два сантиметра предишния си личен рекорд, който постави на закрито през март.

Австралийката и Магучих бяха единствените атлетки, които преодоляха 2.02 метра. Елинор Патерсън обаче го постигна с първия си опит, а украинката се нуждаеше от два. И двете не успяха да се справят с 2.04 метра, което осигури златото на австралийката.

Състезателката от Италия Елена Валортигара спечели бронзовото отличие с 2.00 метра.

Руските състезатели не участват на Световното първенство, затова зрителите не видяха олимпийската и многократна световна шампионка Мария Ласицкене в САЩ.

Снимки: БГНЕС

Кметът на Казанлък след пожара: Обстановката е спокойна към момента