Елитните отбори не допуснаха изненади и спечелиха гостуванията си в Купата на България

Арда, Пирин Благоевград, Локомотив София и Хебър продължават към осминафиналите в турнира

локомотив софия победи ботев враца гол дузпа повторния дебют стойчо стоев
Снимка: startphoto.bg
17:22, 14.10.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Всички отбори от Първа лига продължиха към осминафиналите за Купата на България след победи в събота.

След като Локомотив Пловдив елиминира трудно след продължения Добруджа с 4:3, напред в турнира продължават Арда, Пирин Благоевград, Локомотив София и Хебър.

Арда се наложи над Септември Тервел с 4:0 с два гола на Радослав Цонев и по едно попадение на Тонислав Йорданов и Николай Жеков.

Пирин надигра Вихрен Сандански с минималното 1:0 в мач, игран в село Микрево, като победното попадение за "орлетата" вкара Борис Тютюков след час игра. Тимът от Сандански доигра последния четвърт час с човек по-малко на терена, след като бе изгонен Стефан Методиев.

Локомотив София също се класира напред, след като победи Спартак в Плевен с 1:0 и единствен гол на тарана Димитър Митков в края на първата част.

Последният участник на осминафиналите от елита е Хебър, който се наложи над Спортист в Своге с 1:0 и попадение на Олексий Збун в 58-ата минута.

Сигнал за бомба във Версайския дворец, извършва се евакуация
Григор Димитров преклони глава пред Андрей Рубльов на полуфинала на тенис турнира в Шанхай