Еманюел Макрон поздрави националния отбор на Франция

11:44, 11.12.2022
еманюел макрон поздрави националния отбор франция

Президентът на Франция Еманюел Макрон поздрави в Туитър националния отбор на страната след класирането му за полуфиналите на Световното първенство по футбол в Катар.

Вчера вечерта "петлите" надиграха с 2:1 състава на Англия и продължават уверено със защитата на титлата си, която спечелиха преди четири години в Русия.

"Още две стъпки до спечелване на шампионата", написа лаконично и категорично френският Държавен глава в Туитър.

В същото време британският министър Риши Сунак също не пропусне да коментира вчерашният двубой, като той все пак пожела успех на Франция по-нататък в турнира.

"Хари Кейн и отборът направиха всичко възможно да спечелят, но това не беше писано. Те могат да се гордеят със себе си днес. Успех на френския отбор в следващия етап", написа Сунак.

На полуфиналите действащият световен шампион Франция се изправя срещу сензацията на турнира до момента Мароко, а мачът на стадион "Ал Байт" е в сряда (14 декември) от 21.00 часа и ще бъде излъчен в ефира на bntsport.bg