Емил Стоилов изигра най-силния си мач от началото на сезона при успех на Менорка за Купата на Испания

Българският национал бе сред реализаторите и остана на крачка от дабъл-дабъл.

емил стоилов изигра силния мач началото сезона успех менорка купата испания
Снимка:
12:28, 23.10.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Емил Стоилов и неговият тим Менорка спечелиха гостуването си на Беникарло със 74:71 в мач от четвъртия кръг в група G на турнира за Купата на Испания.

В състава на гостите не бе другият българин – Павлин Иванов, който получи почивка.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, а след неговия край гостите поведоха с 43:34. През второто полувреме домакините се опитаха да направят обрат, но техните съперници не позволиха това да се случи.

Стоилов попадна в стартовата петица и изигра най-силния си мач от началото на сезона. Българският национал бе сред реализаторите и остана на крачка от дабъл-дабъл. Центърът завърши с 13 точки и 9 борби за 27 минути в игра. При стрелбата си той бе 5/8 от средно разстояние 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Пол Калдерон завърши със 17 точки и 4 тройки.

Менорка е с две победи и една загуба, като заема второто място в потока. Следващият мач за Стоилов и компания в надпреварата ще бъде на 12 ноември, когато приемат Палмер.

Тимът на Паленсия на Димитър Димитров постигна втора поредна победа от три изиграни срещи в група C на турнира, като се наложи над Гран Канария Б със 103:68. Димитров се отчете с 8 точки и 1 борба за 19 минути в игра.