Силни изяви на Симеон Лепичев в турнира за Купата на Испания по баскетбол

Българският национал завърши с 11 точки, 2 борби и 1 асистенция.

силни изяви симеон лепичев успеха неговия отбор турнира купата испания
Снимка:
12:22, 23.10.2024

Симеон Лепичев и Гипускоа завършиха с победа участието си в турнира за Купата на Испания по баскетбол. Гипускоа надигра Зорноза с 94:64 в мач от четвъртия кръг в група B.

Съставът на Майкъл Химено приключи надпреварата с два успеха и две поражения, като на този етап заема втората позиция в потока.

Домакините подпечатаха своята победа още през първото полувреме, спечелено с 51:28.

Лепичев влезе от пейката, но това не го спря да направи най-силния си мач през сезона до този момент. Българският национал постави името си сред реализаторите. Тежкото крило завърши с 11 точки, 2 борби и 1 асистенция за 19 минути игра. При стрелбата си той бе 5/5 от близко разстояние, 0/1 от тройката и 1/1 от наказателната линия.

Екзейвиър Джонсън и Матео Диас отбелязаха по 17 точки.

Тимът на Паленсия на Димитър Димитров постигна втора поредна победа от три изиграни срещи в група C на турнира, като се наложи над Гран Канария Б със 103:68. Димитров се отчете с 8 точки и 1 борба за 19 минути в игра.

Емил Стоилов изигра най-силния си мач от началото на сезона при успех на Менорка за Купата на Испания
Спортни новини 23.10.2024 г., 12:20 ч.