ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Пускат 24-часова винетка
Чете се за: 03:05 мин.
Алексей Навални е бил отровен, съобщи вдовицата му Юлия
Чете се за: 04:27 мин.
Патриархът: Вярата, надеждата и любовта - няма нещо...
Чете се за: 01:32 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Енергийният министър: Търсят се възможности за общи доставки на газ за целия регион

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:17 мин.
Икономика
енергийният министър търсят възможности общи доставки газ целия регион
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Работи се по всички възможни сценарии за разширяване на сътрудничеството със страните от региона на база на инфраструктура. Беше подписано споразумение за изграждане на сръбската връзка. Относно търговията с природен газ България и Гърция ще работят заедно. Търсят се възможности за общи доставки на газ за целия регион. Системните оператори на България, Румъния и Гърция ще подпишат споразумение за увеличаване на капацитета за присъединяване на нови зелени мощности за ел. енергия.

Това заяви министърът на енергетиката Александър Николов след международната среща за регионално сътрудничество за енергийна сигурност, която се проведе в резиденция "Бояна".

Фокусът на темите, които бяха обсъдени от енергийните министри на Гърция, Северна Македония, Турция, Румъния, Азербайджан и Украйна, бяха диверсификацията и зеленият преход.

Обсъдено беше и създаването на първа регионална работна група като част от платформата на Европейския съюз за закупуване на енергия. Премиерът Кирил Петков и вицепремиерът Асен Василев също бяха на форума.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?