Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Манчестър Сити над Уулвърхемптън

Шампионът на Англия следва плътно лидера в класирането Арсенал

21:27, 04.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Манчестър Сити Ерлинг Холанд Нейтън Аке Матео Ковачичи Джак Грийлиш

Манчестър Сити победи Уулвърхемптън с 5:1 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Ерлинг Холанд се разписа четири пъти при завръщането си сред титулярите след контузия.

Домакините диктуваха играта на стадион "Етихад" в Манчестър. Шампионите откриха резултата в 12-ата минута. Ерлинг Холанд бе точен от дузпа след нарушение на Райън Аит-Нури срещу Йошко Гвардиол.

Норвежецът удвои головата си сметка, след като засече с глава центриране в наказателното поле на Родри.

Нападателят изработи нова дузпа за "гражданките", и оформи своя хеттрик в добавеното време на първото полувреме.

След почивката гостите намалиха изоставането си. Едерсон боксира топката на пътя на Хи-Чан Хуан, който я изпрати в опразнената врата.

В ответната атака обаче Ерлинг Холанд се постара да възобнови аванса от три гола. Голмайсторът на Висшата лига проби в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл.

Резервата Хулиан Алварес също записа името си сред голмайсторите. Аржентинецът оформи крайния резултат с удар по земя в далечния ъгъл.

Манчестър Сити остава на втората позиция в класирането с актив от 82 точки, но с мач по-малко от лидера Арсенал, който има с точка повече. "Вълците" заемат 11-ото място в подреждането с 46 пункта.