Еспаньол погаси пасив от три гола и взе точка от Атлетико Мадрид

атлетико мадрид вкара пет гола кадис излезе второ лига
08:03, 25.05.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Еспаньол и Атлетико Мадрид завършиха 3:3 в мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Този резултат не върши работа на нито един от двата отбора, тъй като каталунците останаха на предпоследното място в класирането и са все по-близо до изпадането в Сегунда дивисион. Атлетико отстъпи второто място на Реал Мадрид, като изостава на точка от градския си съперник.

Еспньол все пак направи зрелищно завръщане в мача, след като изоставаше в резултата с 0:3. Саул Нигес и Антоан Гризман откриха за мадридчани през първата част, а Яник Караско направи 3:0 в 46-ата минута.

Малко след час игра Сесар Монтес върна един гол за домакините, а в 76-ата минута Хоселу направи 2:3 огт дузпа. Точката за тима от Барселона донесе Винисиус Соуса десет минути преди края на редовното време.