Етър допусна загуба от втородивизионен отбор в контрола

"Виолетовите" отстъпиха с 0:1 на Черноморец Бургас

Черноморец Бургас - Етър
Снимка: Официален сайт на Етър
18:11, 24.01.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Етър отстъпи с 0:1 на Черноморец Бургас във втората контрола на великотърновци от предсезонната подготовка. По договорка на двата клуба мачът се игра на градския стадион в Сливен.

Старши треньорът на "виолетовите" Светослав Петров даде шанс за игра на всички футболисти, които са на лагера, освен Шано Буколда, който лекува контузия. Именно той постигна хеттрик в мача между двата отбора, игран през есента за Купата на България и спечелен от етърци като гости с 3:2.

Първото полувреме не предложи много опасности към двете врати, като играта се водеше предимно в централната част.

В игра след почивката за етърци влезе изцяло нов състав. Единственият гол в мача падна в 75-ата минута в полза на бургазлии. Тонев стреля от десетина метра, топката рикошира в защитник и излъга вратаря Величков за 1:0.

В самия край "болярите" на два пъти пропуснаха да изравнят. В 89-ата минута Крум Стоянов се откъсна и излезе сам срещу вратаря, но Нисторов спаси удара му, а в следващата атака юношата Георги Иванов стреля от дъгата, но стражът отново улови.

Следващата проверка на "виолетовите" е в събота, когато срещат водения от Вили Вуцов втородивизионен Янтра Габрово.