Етър направи голяма крачка към завръщане в елита след победа над Марица (Пловдив)

етър направи голяма крачка завръщане елита победа марица пловдив
21:58, 09.05.2022

Отборът на Етър (Велико Търново) направи сериозна крачка към завръщането си в елита на българския футбол.

В последния двубой от 36-ия кръг на Втора лига, "болярите" постигнаха успех с 2:0 при домакинството си на Марица (Пловдив).

Резултатът на стадион "Ивало" в старопрестолния град бе открит в 36-ата минута. Пехливанов центрира по диагонал в наказателното поле на гостите от десния фланг, където Тодоров нанесе удар с глава от плонж, стражът Начев изби, но при добавката Даниел Младенов се разписа.

"Виолетовите" удвоиха преднината си след точно час игра, когато Натаниел центрира меко в пеналтерията на Марица, Моран Абдиел слави с глава за Уилсон Филипе, който с едно докосване прехвърли стража на "пиратите" от Пловдив и оформи крайното 2:0 в полза на Етър.

В класирането тимът от Велико Търново събра актив от 62 точки и зае четвъртото място, което даващо право на бараж за влизане в Първа лига. Марица пък е девети с 46 точки.