Етър отпразнува завръщането си в Първа лига с класическа победа над Спартак Плевен

етър отпразнува завръщането първа лига класическа победа спартак плевен
Снимка: ФК Етър Велико Търново
21:13, 26.05.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Етър Велико Търново победи с лекота Спартак Плевен с 3:0 и ознаменува подобаващо влизането си в Първа лига. Пред ентусиазираните трибуни на стадион "Ивайло" "болярите" тотално надиграха съперника, действаха с настроение, а трите гола бяха най-малкия възможен резултат.

В 60-ата минута Алехандро получи хубав пас и с удар в ъгъла вкара за 1:0. Спартак имаше възможност да изравни, когато след удар и рикошет от защитник топката нацели гредата.

В 69-ата минута Мартин Моран отне топката от съперник, напредна и се разписа за 2:0. Само две минути по-късно Мартин Тошев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която голмайсторът хладнокръвно вкара за 3:0.

На почивката пък шествие по пистата направиха детските отбори на „Болярчета“, спечелили международния турнир в Турция, и Етър, извоювал Купата M&BM, които бяха бурно аплодирани от агитката.

Последният сигнал даде началото на празненствата под звуците на „We Are The Champions“, шампанско, радост и овации от публиката.

Лорер към Президентството: Дайте втория мандат, време е България да има истинско парламентарно управление