Евертън гледа към спасението след лесен успех над Манчестър Юнайтед

Евертън
16:23, 09.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Евертън победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от 32-рия кръг на Висшата лига. Антъни Гордън донесе победата на тима си с гол през първата част.

В началото на двубоя на стадион "Гудисън Парк" Маркъс Рашфорд застраши на два пъти вратата на Джордан Пикфорд, но стражът спаси. Нападателят на гостите се превърна в най-младият футболист на клуба с 200 мача във Висшата лига.

Юношата на мърсисайдци Антъни Гордън откри резултата в 21-ата минута. Полузащитникът стреля от границата на наказателното поле. Топката се отби от Хари Магуайър и попадна във вратата на Давид де Хеа.

След почивката "червените дяволи" продължиха с безидейните си действия в преден план. Резервата Пол Погба шутира, но вратарят на "карамелите" бе на мястото си, за да запази мрежата си суха в сблъсъка.

Фотографите заснеха белезите по краката на Кристиано Роналдо след последния съдийски сигнал.

Евертън се намира точно над зоната на изпадащите. Възпитаниците на Франк Лампард заемат 17-ата позиция с актив от 28 точки. Манчестър Юнайтед се намира на 7-ото място с 51 пункта.