Евгений Сердюк донесе успеха на Черно море в домакинството на Пирин

черно море картотекира отбора новия сезон двама моряците висят мача локо софия
Снимка: ПФК Черно море
20:21, 12.08.2022

Черно море победи Пирин с минималното 1:0 в двубоя, откриващ 6-ия кръг на Първа лига. Евгений Сердюк отбеляза победното попадение на стадион “Тича”.

"Моряците" поведоха след едва 138 секунди игра. Евгений Сердюк пресече върната към вратаря топка на Александър Дюлгеров и откри резултата със силен удар с левия крак от вътрешността на наказателното поле.

В 13-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си, след като Христофор Хубчев на два пъти изчисти от голлинията удари на Мазир Сула и Мади Кета.

След почивката най-чистата ситуация отново бе на сметката на възпитаниците на Илиан Илиев. Янко Георгиев отрази изстрел на Евгений Сердюк. В добавеното време благоевградчани се опитаха да си тръгнат с точка от Варна, но Иван Дюлгеров спаси шут на Мартин Смоленски.

Черно море оглави класирането с 12 пункта след 5 изиграни мача. Пирин Благоевград заема 14-ата позиция в подреждането с актив от две точки.

Само за няколко часа се събраха парите в помощ на ограбения дядо Петър от Искра
Ситуацията с COVID-19: Антигенните тестове отново са безплатни, обсъжда се намаляване на карантината (Обзор)