Евро 2024: Нидерландия надви Турция и отива на полуфинал

евро 2024 нидерландия надви турция отива полуфинал
23:55, 06.07.2024
Чете се за: 00:55 мин.
По света

Нидерландия е последният полуфиналист на Евро 2024. "Лалетата" направиха обрат през второто полувреме срещу Турция и се наложиха с 2:1.

Отборът на Роналд Куман показа характер и сломи съпротивата на турците, които бяха подкрепяни от голям брой свои фенове на "Олимпиащадион" в Берлин.

Самет Акайдън даде преднина на Турция в 35-ата минута след удар с глава и грешка на вратаря на Нидерландия Барт Вербруген. "Оранжевите" изравниха в 71-ата минута чрез Стефан де Фрай след центриране на Мемфис Депай, а в 76-ата Мерт Мюлдюр си отбеляза автогол, който реши мача.

Следващият съперник на Нидерландия на полуфинала е Англия, която по-рано днес след дузпи победи Швейцария.