Квота за Париж 2024 и олимпийски медал е следващата голяма цел пред европейската шампионка по таекуондо Калина Бояджиева. 17-годишната талантлива състезателка се завърна от Талин с два златни медала.
Детето-чудо в таекуондото завоюва титлите на Стария континент в естонската столица в категория над 67 кг. при жените и над 68 кг. при девойките.
„Вече си поставям за цел да взема олимпийски медал и съответно моята мечта е да взема олимпийско злато. С труд и с помощта на всички от отбора, подкрепата на Слави Бинев и разбира се моя треньор Пламен Трънски, завоювахме тези европейски титли, за което съм много благодарна на всички“, заяви Бояджиева пред медиите на летище София.
Двете златни отличия на Бояджиева и бронзът на Ерика Карабелева отредиха на България престижното второ място на европейското първенство в конкуренцията на 30 държави.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Гледайте световното първенство по художествена гимнастика в ефира на БНТ 1 и БНТ 3
БНТ излъчва европейското първенство по лека атлетика - вижте програмата
Зинга Барбоса Фирмино завърши шести във финала на троен скок на световното първенство по лека атлетика до 20 г. в Юджийн
Християн Касабов се класира за полуфиналите на световното първенство в Юджийн
Опасна жега: До 36° се очакват в Сандански, температурите обаче не са рекордни
Проверките на НАП: Почти всеки втори обект по Южното Черноморие е с нарушение
ЕКСКЛУЗИВНО ЗА БНТ: Луис Фонси: "Despacito" е песента, която ще изпълнявам до края на живота си