Фейенорд се справи с Лацио и оглави групата си в Шампионска лига

Възпитаниците на Арне Слот победиха съперника си с 3:1

Фейенорд
22:06, 25.10.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Фейенорд излезе начело в група "Е" след победа с 3:1 над гостуващия Лацио в мач от 3-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

На "Де Кайп" в Ротердам домакините имаха контрол над мача през първите 80 минути и можеха да вкарат много повече от реализираните от тях три гола. Сантяго Хименес даде аванс на нидерландския тим в 31-вата минута, след като няколко минути по-рано негово попадение бе отменено заради засада.

Точно преди почивката Рамис Зеруки овенча добрата игра на домакините с второ попадение, дошло след красив шут от дъгата на наказателното поле.

Четвърт час преди края Хименес покачи на 3:0, а Лацио стигна до почетния си гол в 83-ата минута чрез Педро, който бе точен от дузпа.

В заключителните минути гостите от Рим опитаха да потърсят още поне един гол, но защитата на Фейенорд издържа.

В класирането Фейенорд има 6 точки, пред Атлетико Мадрид и Лацио с по 4 и Селтик без актив.