Фейенорд взе малък превес над Рома, „вълците“ изпуснаха дузпа в Ротердам

21:50, 13.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.
фейенорд взе малък превес рома bdquoвълцитеldquo изпуснаха дузпа ротердам

Отборът на Фейенорд постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Рома в първи двубой от четвъртфиналите на Лига Европа.

„Римските вълци“ получиха отлична възможност да открият резултата на стадион „Де Кауп“ в 43-ата минута от дузпа отсъдена за игра с ръка на Матс Вайфер в наказателното поле на ротердамци след центриране от ъглов удар. Зад топката застана капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини, който стреля, но топката се отби в дясната греда на вратата, пазена от Джъстин Байлоу.

Все пак Фейенорд откри резултата в 54-ата минута, когато Идриси проби по левия фланг и центрира топката на дъгата на наказателното поле, където грешникът за дузпата Вафер стреля от воле, топката тупна коварно в тревата и влетя неспасяемо в долния десен ъгъл на стража Руи Пратрисио.

Съставът на Жозе Моуриньо бе много близо до изравняване след малко повече от час игра, когато Рожер Ибаньес стреля с глава след центриране от ъглов удар в пеналтерията на Фейенорд, но топката бе изчистено от Идриси от голлинията. Футболистите на Рома претендираха, че кълбото е преминало голлинията с целия си обем, но повторенията показаха, че това не е така.

Реваншът на „Стадио Олимпико“ е в четвъртък, 22 април, от 22 часа българско време.