Фен се завърза за гредата, а Лампард е със счупена ръка след мача между Евертън и Нюкасъл

нюкасъл вече нов собственик
10:21, 18.03.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Отложеният двубой от 20-ия кръг на Висшата лига между Евертън и Нюкасъл бе белязан от инцидент. В 49-ата минута запалянко нахлу на терена и се завърза за гредата на вратата, пазена от Асмир Бегович.

Зрителят се завърза през врата и наложи прекъсване на играта от осем минути. Стюардите на стадион "Гудисън Парк" използваха специални клещи и ножици, за да освободят зрителя.

Целта на привърженика бе да привлече вниманието към себе си. Той носеше тениска с яркооранжев цвят, на която пишеше "Просто спрете нефта. Нямаме бъдеще". След като бе освободен, още няколко фена се опитаха да нахлуят на терена.

Ден по-рано зрител нахлу на терена и на мача между Арсенал и Ливърпул, игран на стадион "Емирейтс".

Домакините успяха да спечелят срещата с минималното 1:0. Алан получи червен картон за домакините, а Алекс Иуоби донесе победата на карамелите с гол в 99-ата минута.

Инцидентите в срещата не спряха дотук. Наставникът на мърсисайдци Франк Лампард разкри, че е счупил ръката си при радостта след попадението.

"Впоследствие усетих болка. Готов съм да чупя по една костица на ръката си във всеки мач до края на сезона, ако това ще ни помогне", пошегува се англичанина на пресконференцията след сблъсъка.

Кирил Петков ще инспектира изграждането на интерконтектора Гърция - България
Андрей Новаков: Европейската прокуратура няма общо с ареста на Борисов, а България се сбогува с европейския си имидж