Феновете на ПАОК избраха гол на Десподов за номер 1 за месец март

Това е поредна награда за българския лидер на тима от Солун прeз дебютния му сезон. През декември и януари получи призове за играч на месеца в Лигата, а отделно от това беше награждаван и от клуба си няколко пъти.

десподов влезе резерва паок загуби гост брюж първия дуел лигата конференциите
19:29, 01.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Попадението на Кирил Десподов срещу Панатинайкос е най-добрият гол за март според вота на феновете на ПАОК, обявиха на страницата на клуба. Анкетата се провежда регулярно след края на всеки двубой, за да се представи и в генерално класиране в края на месеца.

Въпросната среща се игра на 31-и март 2024-а година от 2-ия кръг на плейофите за титлата, а Десподов откри резултата още във 2-ата минута.

Българското крило беше около точката за изпълнение на дузпа, Рафа Соарес го видя и му подаде. А капитанът на България със силен изстрел направи 0:1 и постави основите за победата.

В гласуването сред феновете Кирил Десподов събра 53,2% от гласовете и спечели индивидуалната титла. Попадението с глава на Брандон Томас срещу Динамо Загреб остава на второ място, а пак негово точно попадение – но срещу Панатинайкос, зае 3-ата позиция във вота. Въпросният гол на Брандън Томас беше за 1:2 в 37-ата минута. Третото попадение за гостите от Солун в тази среща беше на Щефан Шваб.

Трети мач ще определи победителя от дуела Балкан - ЦСКА
Рубльов победи шампиона от последните две години Алкарас, в Мадрид ще има нов шампион