Филип Кръстев изпусна дузпа, но впоследствие донесе победата на Левски над Хамрун в Малта

филип кръстев изпусна дузпа впоследствие донесе победата левски хамрун малта
22:39, 04.08.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Левски постигна победа с 1:0 при визитата си на Хамрун Спартанс в първи двубой от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

„Сините“ получиха отлична възможност да открият резултата още в 10-ата минута, когато Билал Бари бе фаулиран от Матю Гюламие, а главният рефер посочи „бялата точка“. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Филип Кръстев, който стреля, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата, пазена от Хенри Бонело.

Все пак, дълбоко в добавеното време на срещата, съставът на Станимир Стоилов откри резултата. Андриан Краев проба късмета си с изстрел от далечна дистанция, топката рикошира в бранител на Хамрун и попадна в краката на грешника Кръстев, който с прецизен изстрел прати топката точно под горната греда на вратата на „спартанците“.

Така Левски си осигури минимално предимство преди реванша на стадион „Георги Аспарухов“, който ще се проведе в четвъртък, 11 август, от 21 часа.