ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Филип Кръстев изпусна дузпа, но впоследствие донесе победата на Левски над Хамрун в Малта

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:42 мин.
Спорт
филип кръстев изпусна дузпа впоследствие донесе победата левски хамрун малта
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Отборът на Левски постигна победа с 1:0 при визитата си на Хамрун Спартанс в първи двубой от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

„Сините“ получиха отлична възможност да открият резултата още в 10-ата минута, когато Билал Бари бе фаулиран от Матю Гюламие, а главният рефер посочи „бялата точка“. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Филип Кръстев, който стреля, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата, пазена от Хенри Бонело.

Все пак, дълбоко в добавеното време на срещата, съставът на Станимир Стоилов откри резултата. Андриан Краев проба късмета си с изстрел от далечна дистанция, топката рикошира в бранител на Хамрун и попадна в краката на грешника Кръстев, който с прецизен изстрел прати топката точно под горната греда на вратата на „спартанците“.

Така Левски си осигури минимално предимство преди реванша на стадион „Георги Аспарухов“, който ще се проведе в четвъртък, 11 август, от 21 часа.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи:

Instagram: https://go.bnt.bg/instagram

Facebook: https://go.bnt.bg/facebook

LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin

TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?