Филипинецът Карлос Юло грабна второ злато след триумф на прескок на турнира по спортна гимнастика в Париж

филипинецът карлос юло грабна второ злато триумф прескок турнира спортна гимнастика париж
18:24, 04.08.2024

Карлос Юло от Филипините завоюва златото на прескок на турнира по спортна гимнастика за мъже на Олимпийските игри в Париж.

24-годишният Юло, който е световен първенец в тази дисциплина от 2021 година, беше изключително стабилен и в двата си опита и триумфира с оценка 15.116 точки. Така той спечели второ злато от Париж след титла на финала на земя вчера.

Това е трети олимпийски златен медал в историята на Филипините. Първият е на Идилин Диас категория до 55 килограма при жените в турнира по вдигане на тежести в Токио преди три години.

Среброто взе бронзовият медалист от предишната олимпиада Артур Давтян (Армения) с 14.966 точки. Той е световен шампион на този уред от 2022-а и има общо шест медала от първенства на Стария континент.

Изненадващо трети се нареди британецът Хари Хепуърт с 14.949 точки.

Класиране, спортна гимнастика, прескок, мъже:
1. Карлос Юло (Филипините) - 15.116 токчи
2. Артур Давтян (Армения) - 14.966
3. Хари Хепуърт (Великобритания) - 14.949

Франция победи Унгария и си осигури четвъртфинал на олимпийския турнир по хандбал при мъжете
00:16, 05.08.2024
Чете се за: 04:22 мин.
Историческо: Нигерия се класира за четвъртфиналите на турнира по баскетбол при жените в Париж
23:04, 04.08.2024
Днес на Игрите - 04.08.2024 г., 23:00 ч.
23:00, 04.08.2024
Световната рекордьорка Ярослава Магучих спечели златото в скока на височина при жените в Париж
22:58, 04.08.2024
Чете се за: 02:50 мин.
Париж 2024: Кирил Милов стартира срещу чилийски представител на олимпийския турнир по борба
22:00, 04.08.2024
Православен лагер за младежи с интелектуални затруднения се проведе в Бачковския манастир