Швейцарският рапър Немо е тазгодишният победител на "Евровизия". Той е първият небинарен изпълнител, спечелил конкурса.
Финалът беше съпровождан от пропалестински протести и напрежение сред участниците. В шведския град Малмьо се проведе финала на 68-ото издание на Евровизия.
Часове преди това нидерландският изпълнител беше отстранен от участие, заради "заплашителни действия" срещу ТВ операторка. Преди дни Йост Клайн отправи остри критики към изпълнителката от Израел.
Заради войната в Газа от участие на финала се отказа и водещата на конкурса - норвежката певица Алесандра Меле. В Инстаграм тя заяви, че "в Ивицата Газа се извършва геноцид" от страна на Израел и заради това няма да участва в Евровизия.
Триседмичният експеримент в Австрия: 70 000 деца се отказаха от телефоните си в клас
След вота в Словения: Опозиционна партия ще оспорва резултатите от ранното гласуване
Три поредни дни 1,60 евро за литър дизел: Служебната власт въведе мярката за компенсации
Скок в цените на превозите: Транспортният бранш с искания към служебната власт, но без решение
Преди изборите: Редица акции в цялата страна срещу купуването на гласове