ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Отново дъждовен неделен следобед през май

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:37 мин.
У нас
Снимка: Pixabay
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Неделният ден обещава да има райони с валежи в цялата страна.

Минималните температури ще бъдат между 7° и 13°, в София около 7°, а максималните - между 18° и 24°, в София - около 19°.

Ще преобладава слънчево време. Следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток.

По Черноморието ще има значителна облачност, след обяд с валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа умерен север-североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 16° и 19°. Температурата на морската вода е 15 - 16°. Вълнението на морето ще бъде 2 - 3 бала.

В планините облачността ще е значителна, след обяд купесто-дъждовна. Ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 12°, на 2000 метра - около 4°.

През първите дни от следващата седмица ще се задържи предимно облачно. Ще има и валежи, на повече места в следобедните часове в Западна България, във вторник са възможни и гръмотевици, в понеделник сутринта валежи ще има и в Източна България. Температурите ще са с 2 - 4 градуса по-ниски.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?