Финландци на пътя на Рилски спортист в квалификациите за Шампионската лига

Самоковци ще стартират пресявките срещу Нокия

Рилски спортист шампион
Снимка: Startphoto.bg
13:27, 26.06.2024

Рилски спортист разбра своите съперници за квалификациите в Шампионската лига по баскетбол. Действащите шампиони в НБЛ ще стартират своето участие в пресявките срещи Нокия. Това отреди тегленият днес жребий в Миес, Швейцария.

Селекцията на Любомир Киров намери място в първия квалификационен турнир, където ще стартира от четвъртфиналите. Ако успее да преодолее финландците, Рилецо ще има за съперник португалския Бенфика в следващата фаза. Сред потенциалните съперници на тима от Самоков на финала са тимовете на Сабах от Азербайджан, Норкьопинг Долфинс от Швеция и Фрибур Олимпик от Швейцария.

Играе се на директна елиминация, което означава, че само победителят от всеки турнир ще си гарантира участие в редовния сезон най-силния турнир, организиран от ФИБА. Квалификациите ще се проведат между 15 и 22 септември, а домакините ще станат ясни на по-късен етап.

Ако успее да се класира за групите на надпреварата, тимът от Самоков ще попадне в група G, където са още германският Кемниц, италианският Бертрам и испанският Манреса. Редовният сезон ще стартира на 1 октомври.