Фиорентина удари звучен шамар на Ювентус и им нанесе първа загуба през кампанията

12:03, 23.12.2020
Чете се за: 01:08 мин.
фиорентина удари звучен шамар ювентус нанесе първа загуба кампанията

Играчите на Чезаре Прандели прекъснаха негативната си серия от осем поредни срещи без успех в Серия "А", побеждавайки с 3:0 насред Торино, шампионът в последните девет сезона, Ювентус.

Така "бианконерите" трябваше да понесат втори тежък удар, след като стана ясно, че служебната им победа срещу Наполи беше отменена и сега срещата ще трябва да се състои.

"Виолетовите" удариха още в 3-та минута, когато организираха контраатака, която хвана неподготвена отбраната на "Старата госпожа". Франк Рибери изведе Душан Влахович, а сърбинът напредна и елегантно копна топката над плонжа на Войчех Шченсни за 0:1.

Отборът от Флоренция бе допълнително улеснен в 18-та минута, когато Хуан Куадрадо извърши грубо нарушение, за което получи и директен червен картон.

Първоначално на колумбиеца беше на път да му се размине, след като реферът му показа жълт картон. След преглед със системата ВАР обаче арбитърът промени решението си и прати бившия играч на Челси под душовете преждевременно.

Въпреки че продължиха с човек по-малко, Ювентус опитаха да се върнат в срещата, като близо до гола беше Кристиано Роналдо, чийто изстрел премина много близко до гредата.

Фиорентина също обаче опитваха да увеличат аванса си, като сериозен пропуск направи Кастровили в края на първото полувреме, когато негов изстрел бе отразен от Шченсни.

Все пак "виолетовите" удвоиха преднината си четвърт час преди края, когато Алекс Сандро си отбеляза автогол след центриране в наказателното поле на Юве.

Класиката бе оформена в 81-та минута, когато ново подаване в пеналта на домакините достигна до Мартин Касерес, който отбеляза за крайното 0:3.

Така "бианконерите" останаха с 24 точки на 4-то място, като същия актив имат и съставите на Наполи и Рома. Фиорентина пък диша една идея по-спокойно, след като победата ги отдалечи на пет пункта от опасната зона.

Загубата на Ювентус пък също така остави лидера Милан като единствения отбор в топ 5 първенствата на Европа, който все още няма загуба през кампанията.