ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

 

Фирма на кандидат за шеф на НЗОК не е внесла целия капитал, с който е вписана, твърди агенция "Фокус"

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:47 мин.
У нас
фирма кандидат шеф нзок внесла целия капитал вписана твърди агенция фокус
Снимка: БТА
Слушай новината
00:00
00:00

Фирма на кандидата за шеф на НЗОК Станимир Михайлов не е внесла целия капитал, с който е вписана. В публикация на агенция "Фокус" се твърди, че "Балкан кредит" е създадено през февруари 2015 г. с капитал 50 000 лева /минимален задължителен капитал за акционерните дружества/. Записан е 50 000, но реално е внесен 25% от 50000 или 12500 лева.

Станимир Михайлов не е внесъл 37 500 лв, които са задължителни по Търговския закон. Според закона акционерите са длъжни да довнесат останалата част до 50 000 лева в срок до две години - в случая до 2017 г., се посочва в публикацията.

Ако не го внесат в този двугодишен срок, трябва да намалят обявения капитал до размера на реално внесеният 12 500, съобщава "Фокус" като се позовава на удостоверение, издадено от "Токуда банк".

Според агенция "Фокус" това е закононарушение, което не позволява акционерното дружество "Балкан кредит" АД да съществува с капитал по-малък от 50 000 лева и то е трябвало да бъде заличено след февруари 2017 г.

Проверката на "Фокус" показвала, че до ден днешен не е внесена сумата от 37 500 лева - разликата от 12 500 до 50 000 лева. В баланса на дружеството за 2021 г. ясно се вижда още на първия ред невнесената сума от капитала 37 500 лева, се отбелязва в публикацията.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Product image