Фрайбург е първият финалист за Купата на Германия

Фрайбург
23:45, 19.04.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Фрайбург победи втородивизионния Хамбург с 3:1 в полуфинален мач за Купата на Германия. Нилс Петерсен, Николас Хьофлер и Винченцо Грифо се разписаха за победителите.

Гостите откриха резултата още в 12-ата минута на Фолкспаркщадион. Нилс Петерсен стреля с глава, за да даде аванс на тима си. Това е 12-ото му попадение за клуба в турнира. Никой друг футболист няма повече голове в надпреварата за Фрайбург.

Само пет минути по-късно Николас Хьофлер удвои преднината на отбора с изстрел от границата на наказателното поле, който се отби в противников състезател.

В 36-ата минута възпитаниците на Кристиан Щрайх получиха дузпа. Мориц Хейер повали Нико Шлотербек и съдията Дениз Айтекин отсъди 11-метров наказателен удар след намесата на ВАР. Винченцо Грифо покачи на 3:0.

Фрайбург е вторият отбор, който бележи три гола през първото полувреме в полуфинален мач на турнира.

Преди почивката домакините изпратиха топката в противниковата врата след шут на Анси Сухонен, но попадението бе отменено поради засада след намесата на ВАР.

След паузата Роберт Глацел намали изоставането на своя отбор с гол с глава, а Ермедин Демирович стреля в дясната греда преди последния съдийски сигнал.

Това е първи финал за Фрайбург в историята на клуба.

На финала Фрайбург ще срещне победителя от сблъсъка между РБ Лайпциг и Унион Берлин.

Ливърпул безпроблемно разгроми Манчестър Юнайтед на "Анфийлд"