ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Франция посреща националния си празник без фойерверки и със засилени мерки за сигурност

Чете се за: 01:15 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност 0:00
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Последните бунтове във Франция хвърлят сянка върху отбелязването на предстоящия национален празник - 14 юли. От съображения за сигурност на редица места са отменени традиционните фойерверки.

      Спряна е и продажбата на пиротехнически средства, които бяха широко използвани от демонстранти срещу силите на реда.

      Повод стана смъртта на 17-годишен младеж, застрелян от полицаи при проверка на автомобил в парижко предградие.

      През следващите 2 нощи във Франция ще са на крак 45 000 полицаи. Те ще имат подкрепа от специални части, хеликоптери, дронове и бронирани коли.

      Ще дежурят и 34 000 огнеборци. Президентът Макрон ще присъства на традиционния военен парад в Париж заедно с индийския лидер Нарендра Моди.

      Утре вечер двамата ще наблюдават и фойерверките при Айфеловата кула, които все пак не бяха отменени.

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image