Французойките е нуждаеха от една част, за да откажат канадките

Снимка: FIBA
21:52, 29.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Френският национален отбор постави силно начало на олимпийския турнир за жени на Игрите в Париж. Баскетболистките на Жан-Еме Тупан сразиха Канада със 75:54 в мач от първия кръг в група B. На стадион „Пиер Мороа“ французойките си свършиха работата още през първото полувреме, особено през втората част, спечелена с 23:2, с което не позволиха на състезателките на Виктор Лапеня да мечтаят за победата през второто.

Следващият двубой за домакините на най-големия спортен форум ще бъде на 1 август (четвъртък), когато ще премерят сили с Нигерия, а канадките ще спорят с Австралия.

Първата част не предвещаваше подобен изход, тъй като канадките съумяха да дръпнат с крехка преднина от 3 точки след 10 минути игра. Във втората ситуацията на паркета коренно се промени, а в ключов фактор се превърна представянето на домакините, които отчаяха своите съпернички в защита и на бърза ръка обезсмислиха интригата, за да поведат с 38:20 на голямата почивка. През второто полувреме французойките не срещнаха особени трудности да удържат своите съпернички и стигнаха до победата.

Марием Бадиан финишира с 13 точки и 6 борби за европейките. Габи Уилямс приключи с 12 и 8 асистенции.

Шей Коли и Кия Нърс нанизаха по 11 точки за „кленовите листа“, като първата завърши с 6 точки.