Франция унищожи Гибралтар, нанизвайки нереалните 14 гола

Франция
Снимка: Facebook: Équipe de France de Football
23:38, 18.11.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Франция победи с умопомрачителното 14:0 Гибралтар в европейска квалификация, която се игра на стадион "Алианц Ривиера" в Ница.

"Петлите" поведоха с 2:0 след само пет минути игра. В 16-ата се разписа Заир-Емери. До края на първото полувреме попадения добавиха Килиан Мбапе, Джонатан Клос, Кингсли Коман и Юсуф Фофана.

През втората част паднаха още толкова попадения, като Мбапе оформи своя хеттрик с гол почти от центъра, а Жиру също се разписа на два пъти и то веднъж със задна ножица, оформяйки крайния резултат.

Гостите играха с човек по-малко след като авторът на първия автогол - Итън Сантош беше изгонен още в 18-ата минута заради грубо нарушение към противников играч.

Така Франция подобри и рекорда за най-голяма победа в европейски квалификации. До този момент постижението бе за Германия при успех с 13:0 срещу Сан Марино.

В група "В" Франция си беше осигурила отдавна класиране за ЕВРО 2024, което ще се проведе догодина в Германия. Тимът, воден от Дидие Дешан, има пълен сбор от 21 точки от 7 победи и е първи в подреждането. Гибралтар е без спечелена точка до момента.