Французойка изхвърли Ига Швьонтек на четвъртфиналите във Варшава

10:28, 30.07.2022
Чете се за: 02:10 мин.
Ига Швьонтек

Световната №1 в женския тенис Ига Швьонтек изненадващо отпадна на четвъртфиналите на домашния си турнир във Варшава от сериите WTA 250, след като загуби с 1:6, 6:1, 4:6 от французойката Каролин Гарсия в мач, който продължи повече от два часа.

Мачът започна по мечтан начин за Гарсия, която спечели първите четири гейма, реализирайки два пробива. Силният старт на французойката ѝ отвори широко вратата към спечелването на първата част с 6:1.

Във втората част ролите на практика се размениха, като Швьонтек беше тази, която диктуваше случващото се на корта и след 6:1 в своя полза изравни резултата.

Третият решителен сет се движеше без пробиви до осмия гейм, когато Каролин Гарсия взе подаването на съперничката си, за да поведе с 5:3. Ига Швьонтек обаче не се предаде и върна пробива, за да намали пасива си на 4:5, но в десетия гейм световната №1 отново се пропука, инкасирайки общо пети пробив от началото на двубоя, който сложи и точка на спора.

По този начин Каролин Гарсия се класира за полуфиналите във Варшава, където тя ще играе срещу италианката Жасмин Паолини, която осъществи обрат срещу Виктория Голубич, за да я надиграе с 1:6, 6:2, 6:2.

В другия полуфинал една срещу друга ще се изправят 190-та в света украинка Катерина Байндл и румънката Ана Богдан.

Волейболните национали до 20 години се класираха за финала на олимпийския фестивал в Словакия
Александър Симов, БСП: Не бих се изненадал, ако вдругиден видя Крум Зарков като министър на правосъдието