Фрозиноне разби Наполи насред "Естадио Диего Армандо Марадона" и продължава напред за Купата

23:58, 19.12.2023
Чете се за: 01:55 мин.
фрозиноне разби наполи насред естадио диего армандо марадона продължава напред купата

Фрозиноне поднесе голямата изненада в осминафиналите на турнира за Купата на Италия, след като елиминира действащия шампион на страната Наполи и то като гост със звучното 4:0.

На "Естадио Диего Армандо Марадона" със сигурност бързо ще искат да забравят последния половин час от този двубой, когато всъщност паднаха всички четири гола във вратата на "партенопеите".

Кошмарът за домакините започна в 65-ата минута, когато Енцо Баранечеа с глава даде аванс на своя тим, а само пет по-късно Джузепе Казо се възползва от груба грешка на играч на Наполи, за да отбележи за 2:0.

В добавеното време на мача пък ужасът за момчетата на Валтер Мадзари стана пълен, като първо Уалид Шедира беше точен от дузпа за 3:0, а в самия край Абду Харуи оформи крайното 4:0.

Така, за втора поредна година Наполи се сбогува с амбициите си за триумф в Купата на Италия след загуба на свой терен, но едва ли някой е очаквал "партенопеите" да допуснат подобно поражение от Фрозиноне.

В същото време пък "жълто-сините" вече гледат към участието си в четвъртфиналите в надпреварата където техен съперник ще бъде победителят от двойката Ювентус-Сасуоло.

Драма с дузпи класира Челси за полуфиналите в турнира за Купата на лигата на Англия
Борусия Дортмунд отново не успя да спечели в Бундеслигата и стигна само до реми у дома срещу Майнц