трагедия беляза двубоя чемпиъншип фулъм блекпул
Снимка: ФК Фулъм (Лондон)
23:38, 19.04.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Фулъм победи Престън с 3:0 в мач от 43-ия кръг на Висшата лига и по този начин осигури участието си във Висшата лига през идния сезон. Александър Митрович изпъкна с две попадения, а Фабио Карвальо също бе точен.

"Котиджърс" поведоха още в 9-ата минута с попадение на голмайстора на шампионата Александър Митрович. Нападателят промуши топката между краката на Даниел Иверсен за 1:0.

В 34-ата минута Фабио Карвальо удвои преднината на столичаните. Полузащитникът стреля в далечния ъгъл на вратата.

В заключителните минути на първата част сръбският таран удвои головата си сметка в мача. Александър Митрович реализира шампионатния си гол №40 за сезона, след като завърши отборна атака.

Към момента възпитаниците на Марко Силва са отбелязали 98 шампионатни гола.

Фулъм заема лидерската позиция в класирането с актив от 86 точки, Престън се намира на 15-ото място в подреждането с 58 пункта.