Футболистите на Валенсия спечелиха гостуването си на Осасуна

Валенсия
от БНТ , Източник: БНР
09:37, 08.10.2022
Чете се за: 03:42 мин.

Валенсия беше без победа на чужд терен в Ла Лига повече от половин година, но снощи сложи край на негативната серия с ценен успех срещу Осасуна. Отборът на Дженаро Гатузо се наложи с 2:1 на "Ел Садар" в мач, който предложи много любопитни моменти през второто полувреме.

Реферът Мигел Ортис вдигна два червени картона на домакините, а съперниците пропуснаха по една дузпа. За Валенсия от бялата точка се провали Единсон Кавани, който още чака дебютния си гол за "лос че".

Победата прати тима от "Местайя" на пето място в класирането с 13 точки, колкото имат още Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад и Осасуна. Памплонци загубиха второ поредно домакинство и не можах да зарадват феновете си отново, след като преди седмица препънаха шампиона Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу".

Преди почивката мачът беше равностоен, но Валенсия използва едно от малкото си положения и излезе напред в 28-ата минута. Кавани намери по перфектен начин Джъстин Клуйверт и нидерландецът откри головата си сметка за "прилепите". Малко преди края на полувремето Илайш Мориба можеше да удвои аванса на гостите, но Серхио Ерера спаси.

На почивката наставникът на Осасуна Ягоба Арасата направи две смени, а малко след това пусна в игра и Чими Авила. В 54-ата минута удар на Кавани от няколко метра беше блокиран и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините. Най-съобразителен се оказа Муктар Диакаби и Валенсия вкара втори гол.

Осасуна получи шанс бързо да върне интригата, след като Уго Гийямон направи дузпа. Чими Авила обаче подходи лековато и стреля над вратата. В 69-ата минута Унай Гарсия повали в наказателното поле Самуел Лино. Това означаваше червен картон за бранителя и дузпа за Валенсия. Кавани шутира с всичка сила и уцели напречната греда.

Домакините намалиха чак в добавеното време. Гола вкара бранителят Дарко Брашанац. Сърбинът се оказа непокрит и с майсторски удар не остави шансове на Гиорги Мамардашвили. Секунди преди последния съдийски сигнал Рубен Пеня от Осасуна извърши грубо нарушение и също видя червения цвят.

В следващия кръг Осасуна ще гостува на Виляреал, а на Валенсия предстои домакинство на най-слабия отбор от началото на сезона в Ла Лига - Елче.

Тадей Погачар спечели "кралския" етап в колоездачната обиколка на Италия
20:19, 19.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Арсенал изпълни своята задача, но завърши на второ място в крайното класиране на Висшата лига
20:15, 19.05.2024
Чете се за: 04:02 мин.
Ливърпул изпрати Юрген Клоп с победа с 2:0 срещу Уулвърхямптън
20:03, 19.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Поредният паметен сезон във Висшата лига приключи (ОБЗОР)
Чете се за: 01:40 мин.
София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Християна Гутева ще бъде първата жена, която ще ръководи мач в Първа лига
16:08, 19.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони на Маратона на приятелството в Плевен
15:58, 19.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.