Футболните националки до 19 г. разгромиха Гибралтар в Прищина

Български национален отбор по футбол за девойки до 19 години
Снимка: Български футболен съюз
17:09, 11.11.2022

Националният отбор по футбол на България за девойки до 19 г. започна с летящ старт европейските квалификации. Възпитаничките на Станислава Цекова разгромиха Гибралтар със 7:0 в първия си двубой от група 5 на Лига Б и остават с големи шансове за продължаване в следващата фаза.

Двубоят на стадион „Фадил Вокри“ в Прищина протече при смазващо превъзходство на българските момичета, които още до почивката натрупаха преднина от четири попадения, дело на Димитра Иванова (2) и Александра Сергеева (2).

След почивката Елизабет Велкова, отново Сергеева и Надежда Иванова (от дузпа) доведоха резултата до истински разгром за съперника.

В решителния двубой за първото място в групата на 14 ноември, понеделник, от 14.00 часа България ще се изправи срещу домакина на квалификационния турнир Косово.

Ексклузивно пред БНТ: Задържаните за убийството на българския полицай са с психични заболявания и крайно бедни
МО: Не е получавано предложение от Нидерландия за предоставяне на самолети F-16