Футболните националки до 19 години победиха Северна Македония в контрола в Разлог (ВИДЕО)

Следващата контрола между двата тима е в неделя от 13.00 часа отново в Разлог.

Български национален отбор по футбол за жени до 19 г
Снимка:
19:15, 24.10.2024

Националният отбор на България за девойки до 19 години победи с 2:1 съперничките си от Северна Македония, в контролна среща играна в Разлог.

Момичетата на селекционера Троян Радулов започнаха силно мача и още в 10-а минута излязоха напред в резултата. Точна за 1:0 бе Виктория Генова.

Минута по-късно, за нарушение срещу Никол Диманова, съдията отсъди дузпа, която потърпевшата превърна в гол за 2:0.

Последваха силни минути за момичетата от Северна Македония. На пътя на опитите им за попадение застана Мартина Илиева. Вратарката на Лудогорец отрази два опасни удара, за да запази мрежата си суха.

След почивката обаче нейната смяна Теодора Царева допусна груба грешка в 54-а минута, която доведе до гол за западните ни съседи.

Пет минути по-късно гредата помогна на гостенките, а до края Царева сбърка още веднъж, но грешката и не бе фатална.

Двубоят приключи при резултат 2:1 за България, а следващата контрола между двата тима е в неделя от 13.00 часа отново в Разлог.

Екип на БНТ: Слави Илиев/Анатоли Костов

"Обединителят" - премиера на документален филм за цар Борис Трети се излъчи в София (СНИМКИ)